Ankara Gölbaşı İlçe Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

e-devlet üyelik işlemleri.jpg


 
 sonkitaplar.jpg

 Neredeyim : HAKKIMIZDA  >  Tarihçemiz

Tarihçemiz

TARİHÇE

Ankara - Gölbaşı Hasan Celâl Güzel İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü 08.05.1982 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak  hizmete açılmıştır. 2008 yılına kadar Gölbaşı Belediyesi'ne bağlı ek binada hizmetlerini sürdüren kütüphanemiz 2008 yılı Ağustos ayı itibariyle yine Gölbaşı Belediyesi'nin özel şahıstan kiraladığı ve Şafak Mah. Ankara Cad. No:63/3 Gölbaşı/ANKARA adresinde bulunan binaya taşınmıştır.  175 metrekare bir alanda hizmet veren kütüphanemiz 2 okuyucu solunu, bir çocuk bölümü ve internet erişim merkezi odasına sahip iken; İlçemizin Gaziosmanpaşa Mahallesi 377. sokak No:6 da mülkiyeti Maliye hazinesi ve İl Özel İdaresine ait 1430 m2 arsa üzerine 4 kat 1200 m2 kullanım alanına sahip 08.11.2012 tarihinde Ülkemizin en modern ve akıllı yeni hizmet binasına taşınmış bulunmaktadır.
12.12.2018 tarihinden itibaren, "Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesi" olan kütüphane ismi, "Gölbaşı Hasan Celâl Güzel İlçe Halk Kütüphanesi" olarak değişmiştir.

Gölbaşı İlçesinin merkezinde ve okullara yakın bir bölgede bulunan kütüphanemiz, geçmişten günümüze eğitim hayatının bir parçası haline gelmiş; her yaştan okura hitap etmek amacıyla sanat ve düşünce eserlerini koleksiyonunda toplamıştır. Günlük kullanıcı ve yıllık üye sayısı her geçen yıl artan kütüphanemiz gelişen teknolojik olanakları da üyelerimizin hizmetine sunmuştur.

Kütüphanemize yeni gelen yayınların teknik işlemleri ivedilikle tamamlanarak okuyucularımız hizmetine sunulmaktadır. Türk Telekom tarafından sağlanan wireless (Kablosuz İnternet) hizmetinin yanında  kütüphanemiz tarafından ücretsiz kablosuz internet sağlanmaktadır.


 KOHA


 
 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
   
Pazartesi-Cuma:08:00/18:00
Cumrtesi: 08:00/17:00
Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2126 kez gösterilmiştir.