Ankara Gölbaşı İlçe Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

e-devlet üyelik işlemleri.jpg


 
 sonkitaplar.jpg


İnternet Erişim Merkezi

 

Üyelerimiz Kütüphanemizde bulunan toplam 13 bilgisayar ile hizmet veren İnternet Erişim Merkezinden faydalanabilirler. Bu merkezde haftanın 6  günü  çalışma saatleri içerisinde kütüphaneye üye olan bütün kullanıcılara hizmet vermektedir.

İnternet erişim biriminden yararlanmanın kuralları  şunlardır;

a) Kullanıcıların bilgisayarlardan yararlanma süreleri, ne amaçla yararlanılacağı vb. kuralları kütüphane yönetimi belirler.  (Bilgisayarları kullanma süresi 30 dakikadır. Sıra olmaması durumunda süre kısıtlaması yoktur. )

b) İnternet erişim hizmeti ücretsizdir. Kullanıcılar, kendilerine ait taşınabilir bellek, CD, DVD’ ye veri aktarabilir. Yazıcıdan çıktı almak ücretsiz olmakla birlikte bu konudaki kurallar ve verimlilik kütüphane yönetiminin yetkisi ve sorumluluğundadır. (Yazıcıdan çıktı alınması için mutlaka personele danışılması gerekmektedir. Çıktı alınmasına, sarf malzemelerinin durumu, içeriğin miktarına ve konusuna göre kütüphane personeli karar verir)

c) İnternet erişim hizmeti bilgi arama ve eğitim amacı ile kullanılır. Ancak bilgisayarların boş olması durumunda, haberleşme ve oyun amaçlı da kullanılır.  

d) Kullanıcılar, kütüphane bilgisayarlarına program kuramaz ve program kaldıramaz.  

e) Güvenli olmayan ve zararlı içerik barındıran sitelere (Terör, pornografik site, kumar vb.) giriş;  bilgisayarlara, internetten program, film, mp3 vs. indirilmesi (download) engellenir. Bu konuya ilişkin yasalar konusunda internet  kullanıcıları bilgilendirilir.  


 
 


 KOHA


 
 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
   
Pazartesi-Cuma:08:00/18:00
Cumrtesi: 08:00/17:00
Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 3231 kez gösterilmiştir.